Novogradnje v Nemčiji: zemeljski plin je najpogostejši ogrevalni sistem
Po podatkih nemškega Zveznega združenja za energetiko in oskrbo z vodo (BDEW) so se pri postavitvah ogrevalnih sistemov v novogradnjah v letu 2012 najpogosteje (50,6%) odločali za zemeljski plin.
Sledijo ogrevalni sistemi s toplotnimi črpalkami (24,2 odstotka) in daljinsko ogrevanje (15,5 odstotka). Nadalje se uvrščajo les in lesni peleti (6,3 odstotka), kurilno olje (1,1 odstotka), elektrika (0,7 odstotka) ter drugi ogrevalni sistemi (1,7 odstotka).
V Nemčiji se je v letu 2011 po podatkih združenja s plinom ogrevala nekaj manj kot polovica (49,0 odstotka) od 38 milijonov gospodinjstev. Za daljinsko ogrevanje se je odločilo 12,7 odstotka gospodinjstev, za kurilno olje pa 29,3 odstotka.
Nemško združenje ugotavlja, da je zemeljski plin pri končnih uporabnikih dobro sprejet. »Če si ogledamo, kako je potekal razvoj uporabe zemeljskega plina v daljšem časovnem obdobju, vidimo, da se je v primerjavi s podatki prve raziskave iz leta 2007 položaj zemeljskega plina z vidika stroškovne in energetske učinkovitosti, zanesljivosti dobave ter varovanja okolja bistveno izboljšal,« je pojasnila Anke Tuschek, članica izvršnega odbora Zveznega združenja za energetiko in oskrbo z vodo.
Več informacij najdete v najnovejši številki časopisa o zemeljskem plinu (št. 5, januar 2013) in v novički na spletnem mestu nemškega Zveznega združenja za energetiko in oskrbo z vodo BDEW.