Novice
O zemeljskem plinu in
plinskih tehnologijah.
Novice

Za prenovo ogrevalnega sistema s plinsko pečjo ne potrebujete lastnih sredstev

Investicijo financirajte iz prihrankov pri energentu

Investicijo financirajte iz prihrankov pri energentu

Odločitev za zamenjavo energenta in sistema ogrevanja je največkrat pogojena s sredstvi, ki jih mora gospodinjstvo vložiti v nove ogrevalne naprave. Gospodinjstva, ki se ogrevajo s kurilnim oljem, lahko s prehodom na zemeljski plin stroške nakupa plinske peči financirajo iz prihrankov pri energentu.

Po izračunih Laboratorija za okoljske tehnologije v stavbah (LOTZ) na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani prihranek pri zamenjavi kurilnega olja z zemeljskim plinom znaša do 1.431 EUR v energetsko bolj potratni hiši (razred C) in do 843 EUR v energetsko varčni hiši (razred E).

Olje

Zemeljski plin

Letni prihranek

Mesečni prihranek

Energetsko potratna hiša (razred C)

3.419 EUR

2.088 EUR

1.431 EUR

119,25 EUR

Energetsko varčna hiša (razred E)

1.952 EUR

1.110 EUR

843 EUR

70,25 EUR


 

Samofinanciranje peči

Če se gospodinjstvo odloči za nakup nove plinske peči na kredit, bo mesečni obrok znašal od 32 do 95 EUR na mesec.Več si preberite tukaj.

Trajanje kredita

Višina mesečnega obroka

3 leta

95,5 EUR

5 let

60 EUR

10 let

32 EUR

Mesečni prihranek v energetsko potratni hiši je večji od mesečne obremenitve tri-, pet- ali desetletne kreditne obveznosti. V energetsko varčni hiši boste strošek nakupa nove peči lahko v celoti financirali iz prihrankov pri kreditu na pet ali deset let.

Letni prihranek več kot 1.000 EUR v življenjski dobi peči

Ob upoštevanju tržnih razmer lahko po izračunih Laboratorija za okoljske tehnologije v stavbah (LOTZ) s prehodom iz kurilnega olja na zemeljski plin v življenjski dobi plinske peči (20 let) ustvarite letni prihranek 1.431 EUR v energetsko potratni hiši in 843 EUR v energetsko varčni hiši.

Podatki, povzeti po študiji Laboratorija za okoljske tehnologije v stavbah (LOTZ), Fakulteta za strojništvo, Univerza v Ljubljani, januar 2015.

Priklop zemeljskega plina
Zemeljski plin se splača in poplača

S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti. Če želite nastavitev spremeniti, kliknite tukaj.